Ścieżki rowerowe zostaną przeznaczone dla aut?

Ścieżki rowerowe zostaną przeznaczone dla aut?

25 listopada 2014 1 przez Karol

Już niedługo, ponieważ w grudniu ze Szczecina zniknie Rower Miejski. Kandydatka na Prezydenta miasta, Małgorzata Jacyna-Witt uważa ponadto, że to bardzo dobry pomysł, aby pasy rowerowe zostały przeznaczone w Szczecinie dla samochodów, ale tylko w okresie zimowym.

Zmiana przeznaczenia pasów rowerowych ma być sposobem na to, aby odkorkować i zwiększyć bezpieczeństwo na drogach Szczecina. Takie jest stanowisko w tej sprawie Małgorzaty Jacyny Witt. Kandydatka wystosowała odpowiednie oświadczenie w tej sprawie:

Proponujemy, aby na okres zimowy pasy rowerowe, namalowane na jezdniach i ograniczające ruch samochodów w mieście, zostały przeznaczone dla samochodów. Można to uregulować znakami drogowymi, a koszt tego nie będzie zbyt duży.

Małgorzata Jacyna-Witt nie podaje konkretnie ile miałby kosztować ten pomysł, jednak warto zwrócić uwagę jak liczne zalety wypowiada kandydatka:

Dzięki temu kierowcy będą mieli większą łatwość w poruszaniu się po mieście, a poza tym zapobiegnie to powstawaniu kolizji czy wypadków drogowych z udziałem rowerzystów w okresie ograniczonej widoczności i złych warunków pogodowych.

Kandydatka na fotel Prezydenta zaznacza również, że ani rowerzysta, ani pieszy nie mogą należeć do grup uprzywilejowanych. Jacyna-Witt stara się przekonać, że każdy z uczestników ruchu drogowego i to obojętnie czy jest to rowerzysta, pieszy, albo kierowca to zasługuje on na takie same prawa i trzeba go traktować w taki sam sposób. W oświadczeniu Małgorzaty Jacyny-Witt można przeczytać jeszcze, chociażby to, że:

Nowe pasy rowerowe, naprawione chodniki i wygodne ulice dla kierowców – to można pogodzić.

Warto się jednak zastanowić czy jest to naprawdę tak dobry pomysł, aby odebrać pasy rowerowe zimą rowerzystom i czy aby na pewno spowoduje to wzrost bezpieczeństwa oraz komfort poruszania się po Szczecinie. Trzeba przede wszystkim zauważyć jeden fakt, że rowery miejskie nie są jedynymi, z których korzystają mieszkańcy Szczecina. Większość internautów jest bardzo podzielona w tej kwestii. Jedni uważają, że Małgorzata Jacyna-Witt ma całkowitą rację i propagowanie na siłę rowerowego stylu życia jest najczęstszą grą pod publiczkę, zaś Małgorzata Jacyna-Witt nie boi się w końcu tego powiedzieć głośno. Zaś z drugiej strony są ludzie, którzy narzekają na to, że Szczecin stanie się zapchany samochodami w centrum.

0 0 votes
Daj ocenę